About me

Poprvé jsem se na pódiu objevila v roce 2009 v pořadu Jiřího Vondráka v Divadle Šansonu. S Ondrou Kramolišem a Petrem Hlouškem jsem založila kapelu uBer!, se kterou jsem v letech 2010–2016 nazpívala alba „První barování“ a „Universum“ . 

Ve složení – Martin Balík (Argentina), Joy Stuhr (USA/ Germany), Adrian Gamarra (Argentina) vznikla autorská píseň „Krajinou života“ (2017).

V roce 2018 jsem se spolu s Vojtěchem Svatošem, Pavlem Šmídem a Emilem Kopřivou podílela na autorském hudebním projektu pod názvem "Dáša Ubrová"; duchovním otcem tohoto spojení je hudební publicista Petr Gratias. Výsledkem této spolupráce je CD s mými českými texty, které bylo nahráno ve studiu SONO Records pod dohledem mistra zvuku Milana Cimfe a vydáno bylo pod hlavičkou Indies Happy Trails.

Autorské debutové album: 

http://www.mestohudby.cz/publicistika/clanky/dasa-ubrova?fbclid=IwAR0_nWnCYWQSzk6PQjdhFuAZKZgTwKvU-iwx8UuyPGeCOedfVGZ_t0ULXBU

https://www.indiesrec.eu/umelci/868/dasa-ubrova/

https://open.spotify.com/album/3i0SLH0KWbWBqABiTKrsZISoučasně vystupuji s jazzovým kytaristou Milanem Kašubou a jeho bandem, příležitostně s Big Bandem Konzervatoře Brno pod vedením Mojmíra Bártka. 

Úzce spolupracuji s brněnským Sono Music Clubem, s vinařstvím Sonberk, pro které připravuji program „Sonberského (ne)vinného kulturního léta“ a podílím se na dalších hudebních a výtvarných projektech.

Věnuji se i výtvarné činnosti. Mou oblíbenou technikou je perokresba a kombinovaná technika, v poslední době i malba akrylovými barvami. Vystavovala jsem v Brně, Praze, Ivančicích, Náměšti nad Oslavou, Mušově, Děvíně, Sedleci u Mikulova. Ilustrovala jsem knihu poezie "Napříč slovy" a knihu pro děti "Terezka, princezna z Fulneku". Výtvarně jsem se podílela i na obalu svého CD.