O mně

Poprvé jsem se na pódiu objevila v roce 2009 v pořadu Jiřího Vondráka v Divadle Šansonu. S Ondrou Kramolišem a Petrem Hlouškem jsem založila kapelu uBer!, se kterou jsem v letech 2010–2016 nazpívala alba „První barování“ a „Universum“ . 

Ve složení – Martin Balík (Argentina), Joy Stuhr (USA/ Germany), Adrian Gamarra (Argentina) vznikly autorské písně „Krajinou života“ a "Moravia" (2017).

V roce 2018 jsem se spolu s Vojtěchem Svatošem, Pavlem Šmídem a Emilem Kopřivou podílela na autorském hudebním projektu pod názvem "Dáša Ubrová"; duchovním otcem tohoto spojení je hudební publicista Petr Gratias. Výsledkem této spolupráce je CD s mými českými texty, které bylo nahráno ve studiu SONO Records pod dohledem mistra zvuku Milana Cimfe a vydáno bylo pod hlavičkou Indies Happy Trails.

Autorské debutové album: 

www.mestohudby.cz/publicistika/clanky/dasa-ubrova

www.indiesrec.eu/umelci/868/dasa-ubrova/

open.spotify.com/album/3i0SLH0KWbWBqABiTKrsZI

Rozhovor: https://tisnovskatelevize.cz/2020/09/14/ttv-aktualne-14-9-2020/

Vše k poslechu na: Deezer, iTunes, Spotify, Supraphononline, Youtube 

https://backl.ink/143871833

https://www.radiohana.cz/online-stream/online-stream-20210519-1309Současně vystupuji s jazzovým kytaristou Milanem Kašubou a kontrabasistou Petrem Kořínkem nebo Vincencem Kummerem, příležitostně s Big Bandem Konzervatoře Brno pod vedením Mojmíra Bártka. 

Vlastní hudební a výtvarné projekty realizuji také společně se sdružením Kukátko a skupinou Hands Dance - umělecké tlumočení do českého znakového jazyka.

Spolupracuji s hudebními kluby, pořadateli festivalů a galeriemi, podílím se na různých  hudebních a výtvarných projektech autorsky i produkčně.

Věnuji se i výtvarné činnosti. Mou oblíbenou technikou je perokresba a kombinovaná technika, v poslední době i malba akrylovými barvami. Vystavovala jsem v Brně, Praze, Ivančicích, Náměšti nad Oslavou, Mušově, Děvíně, Sedleci u Mikulova, Českém Těšíně, Olomouci. Ilustrovala jsem knihu poezie "Napříč slovy", "Hedverie" a knihu pro děti "Terezka, princezna z Fulneku". Výtvarně jsem se podílela i na obalu svého CD.

V roce 2020 vydalo Nakladateství SURSUM knihu mých autorských textů a obrázků pod názvvem "Melodie v duši mé".

http://www.sursum.cz/www-sursum-cz/eshop/0/0/5/827-DASA-UBROVA

V roce 2021 jsem vydala, ve spolupráci s Nakladatestvím SURSUM a studiem Nahrávadlo, knihu + CD pod názvem "Milan Kašuba - Když struny života zní" k jeho 80. narozeninám.

http://www.mestohudby.cz/autor/mesto-hudby

Dlouhodobě podporuji obecně prospěšnou společnost Velvet Smile

www.facebook.com/Velvetsmileops/ 

www.velvetsmile.com/