O mně

DÁŠA UBROVÁ

zpěvačka, výtvarnice, textařka, spisovatelka, editorka

AKTUÁLNĚ - po pěti letech vzniká mé druhé české autorské hudební album pod názvem "Jedenáct splněných přání" - opět s mými texty, s  hudbou Vojtěcha Svatoše, Pavla Šmída, Báry Zmekové, Milana Kašuby a s mnoha krásnými hudebními hosty.

Poprvé jsem se na pódiu objevila v roce 2009 v pořadu Jiřího Vondráka v Divadle Šansonu. S Ondrou Kramolišem a Petrem Hlouškem jsem založila kapelu uBer!, se kterou jsem v letech 2010–2016 nazpívala alba „První barování“ a „Universum“ . 

Ve složení – Martin Balík (Argentina), Joy Stuhr (USA/ Germany), Adrian Gamarra (Argentina) vznikly autorské písně „Krajinou života“ a "Moravia" (2017).

V roce 2018 jsem se spolu s Vojtěchem Svatošem, Pavlem Šmídem a Emilem Kopřivou podílela na autorském hudebním projektu pod názvem "Dáša Ubrová"; duchovním otcem tohoto spojení je hudební publicista Petr Gratias. Výsledkem této spolupráce je CD s mými českými texty, které bylo nahráno ve studiu SONO Records pod dohledem mistra zvuku Milana Cimfe a vydáno bylo pod hlavičkou Indies Happy Trails.

Autorské debutové album - Deezer, iTunes, Spotify, Supraphononline, Youtube 

www.indiesrec.eu/umelci/868/dasa-ubrova/

open.spotify.com/album/3i0SLH0KWbWBqABiTKrsZI

Rozhovor: 

mestohudby.cz/publicistika/rozhovory/dasa-ubrova-mam-rada-vyzvy

tisnovskatelevize.czPravidelně vystupuji s Milanem Kašubou - jazzovým kytaristou, skladatelem, pedagoggem, v triu společně s kontrabasistou Petrem Kořínkem a Vincencem Kummerem nebo s kytaristou Jakubem Juránkem. Příležitostně s Big Bandem Konzervatoře Brno pod vedením Mojmíra Bártka. 

Vlastní hudební a výtvarné projekty realizuji také společně se sdružením Kukátko a skupinou Hands Dance - umělecké tlumočení do českého znakového jazyka.

Věnuji se i výtvarné činnosti. Mou oblíbenou technikou je grafika,  perokresba, malba akrylovými barvami. Vystavovala jsem v Brně, Praze, Ivančicích, Náměšti nad Oslavou, Mušově, Děvíně, Sedleci u Mikulova, Českém Těšíně, Olomouci, Štramberku, Tišnově, Žďáru nad Sázavou. 

Ilustrovala jsem knihu poezie Víta Koďouska "Napříč slovy", Hedviky Šlápotové "Hedverie", Aleny Vávrové "Vetus Via VIVAT" a knihu pro děti "Terezka, princezna z Fulneku". Výtvarně jsem se podílela i na obalu svého CD.

V roce 2020 vydalo Nakladateství SURSUM knihu mých autorských textů a obrázků pod názvvem "Melodie v duši mé".

V roce 2021 jsem vydala, ve spolupráci s Nakladatestvím SURSUM a studiem Nahrávadlo, knihu + CD pod názvem "Milan Kašuba - Když struny života zní" k jeho 80. narozeninám. Záštitu nad knihou převzala primátorka Statutárního města Brno a finančně ji podpořil Jihomoravský kraj.

V roce 2021 vydalo Indies Happy Trails CD "Just Live" - Milan Kašuba, Dáša Ubrová, Vincenc Kummer, záznam koncertu z festivalu Valašský špalíček.

V roce 2022 vyšla, ve spolupráci s Nakladatelstvím SURSUM, kniha "Jazzová mise Jaromíra Hniličky". Vznik knihy finančně podpořil Jihomoravský kraj.

Rozhovor o knize "Jazzová mise Jaromíra Hniličky" zde: https://brno.rozhlas.cz/kniha-jazzova-mise-jaromira-hnilicky-je-vzpominkou-na-vyjimecneho-hudebnika-a-8912664?fbclid=IwAR0sloGxnGqq6gQ-pvzh2JJvC7ieTf4j4RsB48f-mBrGdgqSr9aoB0U25-8

Dlouhodobě podporuji obecně prospěšnou společnost Velvet Smile www.velvetsmile.com